Kelly Hrupa

Kelly Hrupa on tegelenud joogaga üheksa aastat. 15-aastasena hakkasid teda huvitama idamaised filosoofiad ja õpetused ning tähelepanu köitsid budistlikud tekstid. Seejärel avastas Kelly joogaraamatud ja alustas iseseisvalt asana, pranayama ja meditatsiooniga tegelemist. Jooga seeme oli seega külvatud ning lõpuks oli joogast saanud tema igapäevase kogemuse lahutamatu osa.

VrschikasanaOlles praktiseerinud joogat kuus aastat, suundus Kelly ülikooli ajal Taanist Indiasse Goa osariigis asuvasse Sushumna Joogakooli pooleaastasele praktikale, kus täiendas oma teadmisi rahvusvaheliste õpetajate käe all ning sai ka esmase töökogemuse jooga õpetamise ja joogaturismi valdkonnas. Indias kohatud joogid innustasid Kellyt sügavamalt pühenduma jooga õpetamisele.

Kelly on kaitsnud oma bakalaureusetöö joogaturismist ja joogaõpetajate koolitustest Aasias. Ta on asutanud joogaportaali Shunyashunya Jooga Shala ning jätkab oma tegevust Muusikateraapia keskuse juures.
Kelly õpetab Hatha ja Raja joogat ning asetab rõhku Patanjali Sutrates kirjeldatud jooga kaheksale jäsemele, mistõttu kuuluvad tundide ülesehitusse ka energeetilised ja vaimsed harjutused (nt. Pranayama, Dharana, Dhyana).

Kelly joogatunnid on enamasti individuaalsed, kuna ta peab tähtsaks seda, et õpilane saaks keskendatud tähelepanu. Iga praktiseerija on erinev ja ainulaadne, mistõttu näeb ta joogat intiimse suhtena, mille praktiseerija loob iseendaga. Õpetaja ülesandeks on sealjuures õpilase mõistmine ja tema praktiseerimise toetamine parimal viisil. Suur osa Kelly õpetamisest lähtub budistlikust mõtteviisist ning tekstide õppimisest ja eneseanalüüsist (Svadhyaya).
“Seostan joogaga vabadust ja jätkusuutlikkust. Jooga annab elujõudu ning võimaldab meil olla tõeliselt vaba ja kontrollis oma elu üle. Jooga on see, mis juhtub, kui joondame oma mõtted ja teod oma tõelise olemusega.”

Vaata Kelly Hrupa CV-d SIIT