Töötoad: Muusika ja muusikateraapia üksildusega toimetulekuks

Tasuta töötoad VATEK vaimse tervise kuu raames Kärdlas, Võrus, Jõgeval ja Paides 19.10.-6.11.2021

Töötoad toimuvad:
Teisipäeval, 19. oktoobril kell 17.00-19.00 Kärdla noortekeskuse ruumid Hiiumaa Spordikeskuses, Põllu tn 27, KÄRDLA
Reedel, 22. oktoobril kell 17.00-19.00 Võru Noortekeskus, Jüri 54, VÕRU
Laupäeval, 23. oktoobril kell 11.00-13.00 Betti Alveri muuseum, Jaama 3B, JÕGEVA
Laupäeval, 6. novembril kell 10.30-12.30 Paide Raamatukogu, Lai 33, PAIDE
Töötoa läbiviija: Alice Pehk, PhD

Üksildus on omamoodi maailma tajumise viis, meeleseisund, mida kroonivad ilmajäetuse ja mittekuulumise tunne. Sotsiaalse üksilduse puhul on inimene üksi, tal puuduvad lähedased inimesed või sõbrad. Üksildus võib aga olla ka emotsionaalne, inimene võib tunda neid samu tundeid ka inimeste keskel olles, kogedes mittemõistmist, eraldatust, hoolimatust, usalduse puudumist. Üksildustunne on sageli tabu, seda häbenetakse ega soovita teistega jagada, süvendades seega seda tunnet veelgi. Kaua kestev üksildustunne võib põhjustada depressiooni ja teisi vaimse tervise probleeme.

Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni VATEK eestvedamisel toimuvad oktoobrikuu jooksul üle Eesti erinevad vaimse tervise töötoad, kus õpitakse üksildusega toime tulema, paremini teadvustama ja mõistma endas toimuvat ning täiustama enesejuhtimise ja parema toimetuleku võtteid.

Töötoas käsitletakse ülevaatlikult muusika toime põhiprintsiipe, mis puudutavad eneseregulatsiooni muusika ja muusikaliste tegevuste abil üldiselt ning kitsamalt üksilduse leevendamisega seotud aspekte. Samuti tutvustatakse psühhoterapeutilise muusikateraapia rakendusvõimalusi parema psüühilise tasakaalu ja üldise toimetuleku, sh üksildusega toimetuleku saavutamiseks.
Töötoa põhiosa moodustavad praktilised tegevused, milles osalejad saavad kogeda muusikateraapiliste tegevuste ennast jõustavat ja kuuluvustunnet loovat toimet ning omandavad muusikateraapilisi eneseabi võtteid.

Töötoas osalenu:
1. Mõistab muusika toime põhiprintsiipe, mis puudutavad eneseregulatsiooni muusika abil üldiselt ning kitsamalt üksilduse leevendamisega seotud aspekte.
2. Saab aru üksilduse leevendamiseks muusika ja muusikaliste tegevuste valiku põhimõtetest ning oskab neid rakendada enda toimetuleku parandamiseks.
3. Omab arusaama sellest, kuidas psühhoterapeutilise muusikateraapia abil on võimalik tegelda üksilduse teemadega süvatasandil ning saavutada seeläbi paremad enesejuhtimise oskused ja parem toimetulek.

Palun võta töötuppa kaasa pleed ja joogamatt!

Registreerimine ja lisainfo SIIN

Written by