5.12. Mängud alateadvusega: Bach ja marimba – tasakaal ja meditatsioon

Eesti Kontserdi ja Muusikateraapia Keskuse koostöös valmiv kontserdisari, kus kuulajad viiakse  seisundisse, milles  oma võimalik heita pilk oma sügavamatele sisekaemustele.

5.12. kl 19.00 Vaba Lava (Tallinn)
Karl Johann Lattikas
, marimba
Muusikaterapeut Alice Pehk

Aastalõpu aina kiirenevas tempos on see kontsert paras hetk leidmaks sisemist tasakaalu. Pärast eelmist kontserti andis publik ka hulgaliselt tagasisidet: “Muidu niheled toolil ja ootad vaheaega, aga nüüd sai maksimaalselt lõõgastuda ja süveneda,” kinnitasit Pärnu noored.

Muusikaterapeut juhib kuulaja oma sissujuhatusega vastuvõtlikule tasandile ja soovitab vaadata tekkivaid kujutluspilte kui filmi iseendast. Kõik, mis tuleb, on vajalik ja hea.

Pärast kontserti toimub vestlus publiku vastukajadest, helilooja enda sisemaailmast ning esineja tunnetest neid teoseid esitades.

Noor löökpillimängija Karl Johann Lattikas toob oma pehmekõlalisel marimbal esile selle meditatiivse rahu ja tasakaalu, mis 18. sajandi barokimeistri Bachi loomingus tänapäeva inimest kõnetab.

Karl Johann Lattikas on Helsingi Sibeliuse Akadeemia magistrant, noor löökpillimängija, kes alustas õpinguid pianistina. Pärast Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist suundus ta Helsingisse, kus on õppinud mitmete eri rahvusest suurkujude juures ja esinenud SibA Percussion Ensemble koosseisus uue muusika festivalidel. Orkestrandina on ta mänginud ERSO, Eesti Festivaliorkestri, Eesti Sinfonietta ja paljude Soome orkestrite koosseisus lisaks lähiriikidele ka Peruus, Iraanis ja viimati Viini Musikvereini Kuldses saalis. Tema stiili iseloomustavad tundlikkus ja artistlikkus.

Piletid Eesti Kontserdist ja piletimüügikohtadest üle Eesti

Written by